Nazywam się Łukasz Kaczmarczyk.

Jestem psychologiem i psychoterapeutą

Prowadzę prywatną praktykę psychologiczną przy Małym Rynku na ulicy Mikołajskiej.

dobry_psycholog_krakow


Doświadczenie Zawodowe/Staże Kliniczne 


Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy psychologa i terapeuty.

Moje doświadczenie zawodowe jako psycholog i psychoterapeuta zdobywałem, pracując w publicznej i niepublicznej służbie zdrowia, w organizacjach pozarządowych, zajmujących się zdrowiem psychicznym, oraz w praktyce prywatnej, zarówno w kraju, jak i zagranicą. 

Odbyłem również staże kliniczne na Oddziale Klinicznym Kliniki Psychiatrii Dorosłych (Oddział Kliniczny Leczenia Depresji) w Krakowie oraz Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Specjalistycznego im. dr J. Babińskiego w Kobierzynie. 


gabinet_pychoterapii_krakow

Wykształcenie
 


Jestem absolwentem psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W czasie studiów ukończyłem dwa moduły specjalizacyjne: z psychoterapii Gestalt i z poznawczej psychologii klinicznej zaburzeń afektywnych.

 

Ukończyłem również studia podyplomowe magisterskie z psychoanalizy na Uniwersytecie Brunel (Uxbridge, Wielka Brytania) poświęcone zastosowaniu psychoanalizy w pracy klinicznej i terapeutycznej. 


Jestem także absolwentem kursu Podstaw Psychoterapii Psychodynamicznej oraz trzyletniej Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Ukończone przeze mnie kursy terapii psychodynamicznej posiadają rekomendacje Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
 
psychoterapeuta_krakow

Członkowstwo w Organizacjach Zawodowych


Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamiczej (zobacz tutaj).

pomoc_psychologiczna__krakow

Orientacja Teoretyczna 


W moim gabinecie oferuję psychoterapię psychodynamiczną opartą na paradygmacie psychoanalitycznym. 

Moje zrozumienie kliniczne i interwencje terapeutyczne czerpię z szerokiego wachlarza koncepcji psychodynamicznych i psychoanalitycznych: psychologia ego, teorie relacji z obiektem (Klein, Bion, Mahler, Kernberg), teoria więzi (Bowlby), psychologia self (Kohut) i psychoanaliza lacanowska, wychodząc z założenia, że poznanie i zrozumienie złożonego i niepowtarzalnego świata wewnętrznego moich klientów wymaga zdolności spojrzenia z wielu różnych perspektyw teoretycznych i terapeutycznych.  

psychoterapia_krakow

Standardy Etyczne


W mojej pracy przestrzegam ściśle standardów etyki zawodowej (zobacz tutaj).

Swoją praktykę superwizuję z certyfikowanym superwizorem.

najlepszy_psycholog_krakow

Dodatkowe Informacje


Prowadzę psychoterapię w języku polskim i angielskim.

znany_psycholog_krakow